yanm

Konut sigortası, evinizi ve ailenizi koruma altına alan en önemli sigortadır.  Konut sigortaları evinizi yıkılmalardan, hırsızlıktan, terörden ve kazalardan korumayı amaçlayan bir sigorta çeşididir. Yeni gelen günün ne getireceği bilinmeyeceğinden konut sigortası yaşanabilecek risklere karşı size teminat altına alır.
Evinizin bir teminat altında olduğunu bilmek evden uzaklaştığınız her an size güvende hissettir. Aylık taksitler ile evinizi sigorta altına alabilirsiniz. Bu sigortalar yıllık olarak yapılır. Her sene yenilenebilir. Uzun süre aynı sigorta şirketinden konut sigortası yapıyorsanız ödemelerde indirimler de söz konusu olacaktır.
Evinizde yukarıda söz edilen herhangi bir hasarın gerçekleşmesi durumunda çoğunlukla eşyalar da zarar görecektir. Bu yüzden sigorta yaptırılırken konutların içindeki eşyalarla beraber sigorta kapsamına alınması gereklidir. Az bir maliyete daha katlanılarak eşyalar da güvence altına alınabilir.
yanm
Niçin Konut Sigortası Yaptırmalısınız?
Eviniz, ailenizle birlikte huzur içinde yaşadığınız yerdir. Kimine göre ev huzur, kimine göre sığınak kimine göre ise güvenli bir kale anlamı taşır. Size özel ve değerli bu mekanı her türlü riske karşı güvence altına almak için konut sigortanızı yaptırmalısınız.
Konut sigortası satın alırken değişen iklim koşulları, güçlü fırtınalar, aşırı yağışlar, depremler, dikkatsizlik sonucu çıkan yangınlar ve son zamanlarda artan hırsızlıklara karşı tam güvence için doğru teminatların seçilmesine özen göstermelisiniz.
Çeşitli risklerin konutunuza vereceği hasarlar, ortalama bir konut poliçesi priminden çok daha yüksektir. Konutunuzu sigortalatarak konut özelliklerinize göre değişen primlerle tüm evinizi ve hatta eşyalarınızı da güvence altına alabilirsiniz.

Continue reading

KONUTUZU SEÇMEK SİZDEN, KREDİNİZ BİZDEN

 limasol
Limasol Bank’tan cazip konut kredileri…
Limasol Türk Kooperatif Bankası, Kıbrıs emlak sektöründe yatırım düşünenler için hesaplı konut kredileriyle dikkat çekiyor. 144 aya kadar vade yapan banka, düşük masraf ve düşük faiz imkanı da sunuyor.

Konut almayı düşünüyorsanız, kredi için cazip teklif Limasol Türk Kooperatif Bankası’ndan..

“Hayatı kolaylaştıran banka” mesajıyla hizmet yelpazesini genişleten Limasol Bank, konut kredisi kullanacak tüketicilere sunduğu fırsatlarla da büyük ilgi görüyor.

Bizler de NOKTA Emlak ve İnşaat olarak size seçimlerinizde kolaylık sağlayarak, bankanız ile aranızda ki köprü olacağız.

Konutun ekspertiz değerinin yüzde 90’nına kadar kredi sağlayan banka, kredi vadesini de 14 yıla kadar bölebiliyor.

Ayrıca kredi kullananlara sunulan düşük masraf ve cazip kredi faizleri de müşteri için tercih sebebi.

5979589

Continue reading

Kıbrıs’ta “Hayvan Yaşam Alanı” projesi

Avrupa Birliği (AB) Hibe Programı çerçevesinde verilecek fonlarla yapılması planlanan “Hayvan Yaşam Alanı” projesi 6 belediyeyi bir araya getiriyor.

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Girne Belediyesi, Gönyeli Belediyesi, Dikmen Belediyesi, Alayköy Belediyesi ve Değirmenlik Belediyesi’nin ortak olarak hizmet vereceği ve Belediyeler Birliği işbirliğinde hayata geçirilecek “Hayvan Yaşam Alanı” projesi için LTB’de bir araya gelen Belediyeler Birliği ve belediyelerden temsilciler, projenin geliştirilmesi için birlikte çalışıyor.timthumb

LTB’den yapılan açıklamaya göre, “Hayvan Yaşam Alanı” için yer arayışlarının sürdüğü proje kapsamında barınak, otel, pansiyon, mezarlık, karantina, çok amaçlı ameliyathane ve kedi evleri gibi bölümler yer alacak.

Açıklamada, alanında ülkedeki en büyük, geniş kapsamlı ve modern tesis olacak “Hayvan Yaşam Alanı”nın bölümleri, kapsamı, verilecek hizmetler gibi konularda belediyelerin fikir alışverişi yaptığı toplantılarda ortak olarak yazılacak projenin Avrupa Birliği’ne sunulacağı kaydedildi.

Halk arasında “hayvan barınağı” olarak da bilinen ancak kedi-köpek gibi hayvanlar için çok kapsamlı hizmetlerin verileceği ve belediyelerin ortak kullanacağı “Hayvan Yaşam Alanı” projesinin 2017 yılında tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor.bir-kap-su-bir-kap-yemek-e1412674636111

Continue reading

Ev yapmak bu kadar kolay mı ?

Yenilikler ve sınırlar daima ilerlemektedir, Nokta olarak sizlere her yeniliği sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Shipping container transforms into epic full house

This shipping container transforms into an epic full house. WOW!via EBS Blockh/t Blaqk Diamond Group – Green Building

Posted by David Wolfe on 28 Şubat 2016 Pazar

Continue reading

Avrupa Birliğinden Kuzey Kıbrıs’a destek projeleri

Yatırımlarınız için sunulan ekonomik avantajlara ilave olarak Avrupa Birliği de Kuzey Kıbrıs’da ekonominin gelişmesi için aktif rol almaktadır. Avrupa Birliği tarafından açılan ihaleler hakkında daha fazla bilgi almak için Avrupa Birliği Mali Yardım sitesini ziyaret edebilirsiniz.
(https://webgate.ec.europa.eu/europeaid/online-services/index.cfm?do=publi.welcome)

Continue reading

Emekli Yabancıların Emlak Alımı Yükseldi…

Kuzey Kıbrıs’da, emekli yabancıların yazlık ev satın alma talebi son yıllarda önemli bir artış göstermiştir. Kuzey Kıbrıs’da şu anda 10-15 bin yabancı aile yaşamaktadır. Kıbrıs, Birleşmiş Milletler Askerleri ve Koloni Dönemine uzanan Birleşik Krallık ile oluşan güçlü bağları nedeni ile belli ülkeler tarafından çok iyi bilinen bir bölgedir. Özellikle, İngiliz Toplumu Kuzey Kıbrıs’da çok aktiftir.

Continue reading

© 2020 NOKTA REAL ESTATE. All rights reserved.